POMYSŁ-NA-DOM.PL

Turkus – kolor super modny

Nazwa tego jakże pięknego koloru pochodzi od nazwy kamienia, zwanego inaczej kalaitem. W ostatnim czasie obserwujemy bardzo mocne zainteresowanie tym kolorem, nie tylko w modzie, ale też i w aranżacjach wystroju wnętrz. Kolor ten znajdziemy w przeróżnych dodatkach, ale też na ścianach.

Pokój w kolorze morza.

To chyba jeden z powodów atrakcyjności tej barwy. Piękny turkus niejednemu z nas kojarzy się z błękitem ciepłych, spokojnych mórz. Taki kolor bardzo ożywia pomieszczenie. Należy on jednak do barw chłodnych, dlatego też pasuje do pomieszczeń małych i słonecznych. Zastosowanie go w pokoju z północnym oknem, może nadać pomieszczeniu chłodny klimat. Aby kolor turkusu wyglądał pięknie, należy dobrze dobrać oświetlenie – powinno mieć ono barwę ciepłą, naturalną.

Jak łączyć turkus?


Zdecydowanie z bielą! To przepiękne połączenie wydobędzie siłę barwy turkusowej. Dobrze się sprawdzi też połączenie turkusu z delikatnym różem i lekką szarością.
Dla odważnych taki kolor można zestawić z kolorem koralowym czy limonką. Wnętrze na pewno nabierze ciekawego, wesołego klimatu. Turkus bardzo dobrze pasuje też z klasycznym brązem.

Turkusowe dodatki.

Dziś bez problemu znajdziemy dodatki w tym popularnym kolorze. Możemy cieszyć się wiszącą turkusową ramką na zdjęcia czy obrazami w tej właśnie barwie. Są turkusowe wazony, świeczki, zegary stojące i ścienne. W pokoju dziewczynek zapewne świetnie sprawdzą się turkusowe motylki 3d naklejane na ścianę. W kolorze turkusu znajdziemy również kuchenne akcesoria.

Jeśli więc turkus jest Twoją barwą, masz ogromne pole do popisu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *