POMYSŁ-NA-DOM.PL

Naturalne elementy wystroju wnętrz

W dobie popularności na wnętrza chłodne, minimalistyczne, połyskujące, niełatwo znaleźć mieszkania, w których dominują elementy i kolory natury. Wielu osobom takie wnętrza kojarzą się z odległymi czasami, w których nie było innych możliwości wyboru i wszyscy mieli w domu drewnianą boazerię, mnóstwo paprotek czy korkowe ściany. I może takie wspomnienia skłaniają niektórych do zupełnie innego wystroju swoich mieszkań.

Powrót do natury.

Jednak okazuje się, że takie naturalne elementy powracają do łask, są coraz bardziej popularne nawet w wyjątkowo nowoczesnych mieszkaniach. Nie chodzi bowiem o wyklejenie ściany boazerią, ale o piękne drewniane dodatki – na przykład drewniane kosze, donice. Bardzo popularne są również meble z rattanu, które posiadają niezwykłą moc wizualnego „ocieplania” mieszkań.

Zieleń i brąz.

Powrót do natury, to też powrót do naturalnych kolorów ścian – a więc zieleni i brązów. Brąz zawsze był klasykiem, i nawet gdy nurty wnętrzarskie zdominowały szarości, brąz zawsze miał swych wiernych miłośników. Ale teraz w trendach widać wyraźny ukłon w stronę tej barwy. Tym bardziej, że pięknie komponuje się z zielenią – i tą sztuczną i naturalną w postaci żywych kwiatów.

Wyjątkowe dodatki.

Coraz częściej możemy również spotkać się z dodatkami bardzo surowymi, na przykład z gliny lub ceramiki. Ciekawym pomysłem są także lampy stojące, wykonane z prętów wiklinowych – wyglądają one bardzo oryginalnie, i dają piękne, rozproszone światło.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *