POMYSŁ-NA-DOM.PL

Wnętrza w bieli i szarości

W ostatnich latach wystrój wnętrz zdominowała biel, szarość z dodatkami mocnych kolorów czerwieni i czerni. W efekcie w sporej ilości domów spotkamy kuchnie z białymi frontami, ciemnymi blatami, szare ściany i wszechobecny połysk. Wiele mebli zostało „pozbawionych” tradycyjnych uchwytów, co sprawia, że niekiedy ściana mebli, niewiele różni się od zwykłej ściany. Na połogach obowiązują płytki, często o naprawdę sporych gabarytach i często w wersji z połyskiem. Meble wypoczynkowe: narożniki, sofy są w swych kształtach proste, bez żadnych dodatkowych zdobień, często w mocnych barwach – właśnie czerwieni lub czerni.

Sztuczne światło w pięknej oprawie.

Dodatkowe elementy wystroju wnętrza związane z oświetleniem – na przykład żyrandole, plafony często mają nietypowe kształty – albo bardzo proste i surowe, albo wręcz odwrotnie – są wykonane z setek kryształów i prezentują się bardzo wytwornie. Jednak zawsze wykonane są one w ramach niezwykle nowoczesnych i designerskich linii.

Dlaczego kochamy taki styl?Trzeba przyznać, że wnętrza takie prezentują się pięknie, są eleganckie, najczęściej w bardzo wysokim standardzie wykończenia. Właściciele takich mieszkań cenią je za swoistą prostotę i minimalizm. Jednak równie ważnym czynnikiem jest to, że stosunkowo łatwo utrzymać w takich mieszkaniach czystość. Najczęściej nie ma w nich dywanów, które trzeba odkurzać, czy zasłon i firan, które również wymagają regularnego czyszczenia. Dlatego takie wnętrza na pewno zawsze będą mieć swoich zwolenników, bez względu na zmieniające się trendy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *