POMYSŁ-NA-DOM.PL

Co z tym oknem? Rolety czy firanki?

Chyba każda gospodyni domu choć raz w życiu ma taki dylemat. Rolety czy firanki? Są panie, które zdecydowanie nie wyobrażają sobie w domu firanek, a nie daj Boże zasłon. A są też takie, które nie pojmują, jak można mieć takie puste, „gołe” okno. Są i takie gospodynie, którym podobają się w zasadzie oba rozwiązania, i tym właśnie jest ciężko dokonać wyboru.

Zdecydowanie firanki!

Dal wielu osób pokój bez firanek czy nawet zasłon, to nie pokój a biuro. Faktycznie – dobrze dobrane zasłony na pewno nadają wnętrzu swoiste ciepło. Jeżeli mamy duże pomieszczenie, to firany pozwolą nam optycznie je zmniejszyć. Firanki dają też ochronę przed wścibskim wzrokiem sąsiadów Bo przecież w dzień nie sposób zasłonić rolety i normalnie funkcjonować.

Firanki maja też swoje wady.

Firanki niestety trzeba prać. I jeśli mamy w domu jakiegoś alergika, to pranie firan kłania nam się dość często. Nie jest bowiem tajemnicą, że takie materiałowe powierzchnie świetnie zbierają i gromadzą kurz. A po praniu przychodzi pora na prasowanie i wieszanie. A to zazwyczaj nie jest lekka praca.

To może rolety?

Rolety zdają się mieć coraz większą grupę zwolenników. Nie zajmują tyle miejsca, co firany i zasłony, występują w ogromnej gamie kolorów, nie zasłaniają nam pięknego okna, które samo w sobie może być już ozdobą. Rolety umożliwiają także wykorzystanie parapetu na aranżację wnętrza. Odsłonięte okno w dzień wpuszcza też dużo więcej światła. Niestety, takie odsłonięte okno wpuszcza też spojrzenia sąsiadów czy przechodniów.

I to jest temat, który muszą przemyśleć miłośnicy rolet.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *